risan
14 مرداد 1401 - 15:42

امام جمعه موقت دامغان: ساختار مدیریت بحران کشور نیازمند تحول است

سمنان-ایرنا- امام جمعه موقت دامغان گفت: ساختار مدیریت بحران کشور باید متحول شود و مسوولان مربوطه دوراندیشی لازم نسبت به جلوگیری از خسارت‌ها را در دستور کار قرار دهند.

به‌ گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام عباسعلی جیرانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی امام خمینی (ره) دامغان برگزار شد، بیان کرد: هفته گذشته شاهد بروز سیلاب و خسارت های فراوان در بیش از ۲۰ استان کشور بودیم که منجر به فوت حدود ۸۰ نفر، مجروحیت ده‌ها نفر و میلیاردها تومان خسارت مالی شد.

وی ادامه داد: این امر نشان می‌دهد که ساختار مدیریت بحران در کشور نیازمند تحول و استفاده از دانش روز است و در این راستا دولت و مجلس شورای اسلامی باید ریل گذاری درست را انجام دهند و با برنامه ریزی و آینده نگری، مشکلات را رفع کنند.

جیرانی با بیان اینکه، ایران ششمین کشور حادثه خیز جهان از نظر بروز بلایای طبیعی است، افزود: ۴۱ نوع حادثه طبیعی شناخته شده در جهان وجود دارد که امکان بروز ۳۱ بلای طبیعی در ایران ممکن است.

وی به ۱۷ مردادماه روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: خبرنگاری شغلی حساس و پر دردسر است که گرفتاری‌های بسیاری دارد و خبرنگاران باید با حفظ امانت داری، واقعیت ها را به مردم منتقل کنند.

جیرانی اضافه کرد: خبرنگاران رخدادهایی که قابلیت انتقال به مردم را دارد، انتشار می‌دهند، خبر آن‌ها می‌تواند جامعه را ملتهب کند و یا آرامش به جامعه منتقل کند که از این جهت، شغل آن‌ها بسیار حساس است.

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، خاطرنشان کرد: هفته اول محرم به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامیده شده است که این ۲ فریضه الهی در جامعه مظلوم واقع شده است و خانواده‌های متدین و مذهبی هم نسبت به این دستورهای الهی نباید بی تفاوت باشند.

امام جمعه موقت دامغان گفت: امروز متاسفانه بسیاری از ارزش ها را ضد ارزش می‌دانند و امر به منکر می‌کنند که باید نسبت به این موارد مسلمانان به ویژه عزاداران حسینی حساس باشند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536753