risan
14 مرداد 1401 - 20:57

سرمایه گذاری ۵ میلیارد دلاری برای ایجاد پارک جامع پتروشیمیایی متانول در هرمزگان

بندرعباس – ایرنا- استاندار هرمزگان از سرمایه گذاری پنج میلیارد دلاری برای ایجاد پارک جامع پتروشیمیایی متانول و صنایع پتروشیمی در زنجیره ارزش نساجی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهدی دوستی شامگاه جمعه پس از در دیدار با عبدالعلی علی عسگری مدیرعامل شرکت پتروشیمی خلیج فارس به رسانه ها اظهار داشت: طرح احداث پارک پتروشیمیایی متانول به مساحت حدود ۱۰۰۰ هکتار با سرمایه گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان اجرا خواهد شد.

مهدی دوستیعبدالعلی علی عسگریوی افزود: پیرو موافقت نامه امضا شده با شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور، این شرکت متعهد شد که نسبت به سرمایه گذاری های لازم درخصوص مهندسی، اجرای اصلی، طرح های جانبی، پیش راه اندازی، راه اندازی پروژه‌های پارک متانول در راستای تکمیل زنجیره ارزش، ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی در استان اقدام کند.

استاندار هرمزگان گفت: در این طرح سرمایه گذاری بسیار خوبی صورت خواهد گرفت و ارزش سرمایه گذاری در طرح پارک متانول حدود ۵ میلیارد دلار است و با اجرای این پروژه ظرفیت قابل ملاحظه‌ای برای ایجاد اشتغال در استان فراهم خواهد شد.

دوستی تصریح کرد: در این دیدار درباره احداث صنایع پتروشیمی مربوط به زنجیره ارزش نساجی در ابر شهر نساجی ایران واقع در جاسک موارد مربوطه مطرح شد و مقرر شد پس از بررسی‌های تکمیلی سرمایه گذاری در توسعه زنجیره پتروشیمی صنایع نساجی در دستور کار قرار گیرد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 537593